«Розрив з Росією – остаточний і безповоротний». Максим Кідрук. - Portal.Lg.Ua:) Украинский портал. Интересные Новости. Цікаві новини. Коротко о самом интересном.
Пользовательского поиска
Portal.Lg.Ua:) Украинский портал. Интересные Новости. Цікаві новини.  Коротко о самом  интересном.
Курс валют

 25,14    27,75    0,38
Облако тегов

Доска объявлений.
Kingex
Прочее (01.08.2022)
Epilook Лазерная эпиляция
Услуги для женщин (24.05.2022)
Магазин лакокрасочной продукции - UniSil
Прочее (20.05.2022)
Охранное агентство- Viking Lux
Прочее (16.04.2022)
Охота-товар
Товары (26.08.2021)


 
= Ad with Photo
RSS-канал

IT-новости
Авто-авиа новости
Игры
Интим
Медицина
Это Интересно
Кулинарная азбука
Мир Моды
Мобильные новости
Музыка, кино
Научные новости
Неопознанное
Новости в мире
Новости в Украине
Про женщин
Про мужчин
Проишествия
Спорт

Все новости
Авторизация
Portal.Lg.Ua:) Украинский портал. Интересные Новости. Цікаві новини. Коротко о самом интересном. © 2022
planeta
«Розрив з Росією – остаточний і безповоротний». Максим Кідрук. Версия для печати Отправить на e-mail
 «Розрив з Росією – остаточний і безповоротний». Максим Кідрук. Письменник і мандрівник Максим Кідрук вже восени, під час Форуму видавців, презентує нову книгу в улюбленому для себе жанрі - технотрилері. Автор працює над завершенням першого в Україні роману про українську авіацію, головною героїнею якого стане жінка.
Письменник і мандрівник Максим Кідрук вже восени, під час Форуму видавців, презентує нову книгу в улюбленому для себе жанрі - технотрилері. Автор працює над завершенням першого в Україні роману про українську авіацію, головною героїнею якого стане жінка. Максим Кідрук обіцяє багато несподіванок, цікавих поворотів і навіть трохи драми, аби книжка була цікавою для кожного читача. Про нові літературні досягнення, подорожі і політику, а також про те, чому письменник більше не спілкується із родичами з Росії, читайте у розмові «ВЗ» з письменником
Максимом Кідруком.

- Максиме, кількість відвіданих вами країн і написаних вами книг вимірюється десятками. Чого наразі більше?

- Я відвідав 31 країну, побувавши на всіх континентах, окрім Австралії та Антарктиди. А щодо написаних книг, чесно кажучи, сам деколи плутаюсь. Якщо рахувати з технічними - то вже 14, а якщо йдеться про художні - то написав вісім книг. Як бачите, відвіданих країн наразі більше.

Куди збиратимусь далі - важко сказати, адже через те, що відбувається в Україні, не доводиться щось планувати. Працюю над завершенням нового роману під назвою «Жорстоке небо», який презентую на Форумі видавців у Львові. Також працюю над публіцистичною книгою на замовлення одного іноземного видавництва. Це вимагає повної самовіддачі, тому, на жаль, зараз про подорожі не йдеться. А взагалі, хочу відійти від образу мандрівника і присвятити себе письменництву.

- Новий роман? Розкажіть детальніше, про що ваша книга.

- «Жорстоке небо» - це перший роман про українську авіацію, для якого я обрав наш регіональний пасажирський літак АН-148. У книзі йдеться про жінку, батько якої сконструював цей літак. Судно вже після другого польоту до Франції зазнає катастрофи, і головна героїня вирушає на місце аварії, аби з’ясувати, що стало причиною трагедії. На перший погляд, винними є працівники паризького аеропорту, які скерували літак на смугу, яку очищували від снігу. Однак вже на місці головна героїня з’ясовує: якби все було гаразд із літаком, він завжди б міг скасувати посадку і спробувати сісти на іншу смугу. І тут вона опиняється перед дилемою - чи зберегти ім’я свого батька та честь рідної країни, чи випустити на ринок незавершений літак?

Роман «Жорстоке небо» - це суміш детективної історії, технотрилеру і трохи драми, які легко вписуються в сучасні українські реалії. Перші презентації нової книги відбудуться вже на Форумі видавців у Львові, а потім поїду у великий тур. До речі, родзинкою моїх презентацій стане те, що проводитиму їх на території аеропортів. Наразі тривають перемовини про це із керівництвами летовищ у різних містах України.

- Подорожі забирають багато часу, тим більше, такі екзотичні країни - Мексика, Намібія, Нова Зеландія... З іншого боку - написання книг теж вимагає багато часу. Як вдається організувати свій час, аби продуктивно займатись і тим, і тим?

- Для того, щоб сісти і писати, треба знайти ідею, і ця ідея повинна бути хорошою. Тому, у першу чергу, подорожі дарують мені багато ідей для нових книг. Приблизно третину історій, які я описав у художніх книгах, мені вдалося зібрати в своїх мандрівках.

Зазвичай подорожі є доволі концентрованими - я обираю країну, місця, локації і присвячую час дослідженню нових для мене територій. Після цього, повернувшись додому, сортую побачене і почуте - щось стає частиною історії в художній книзі, щось іде в біографію якогось героя. А як вдається організувати час? Проблеми з часом насправді не існує. Існують проблеми із самодисципліною. І зізнаюся, у мене теж.

Я усвідомлюю, якщо хочу бути хорошим письменником - повинен писати щодня. Хоча це не стовідсоткова гарантія того, що я ним стану, - можливо, ніхто моїх книг не купуватиме. Але принаймні намагаюся стати хорошим автором, а для цього потрібно писати кожного дня. Зазвичай працюю у повністю закритій та ізольованій кімнаті, де немає Інтернету та комп’ютерних ігор, і взагалі нічого, що могло б відволікти. Встаю кожного ранку і починаю писати.

- Звідки така тяга до подорожей? Можливо, з дитинства, з пригодницьких романів?

- Так, ви вгадали. З дитинства багато читаю, і серед всього прочитаного було багато пригодницьких романів. У мене не було якихось унікальних історій, які перевернули моє життя і спонукали багато подорожувати. Це банально, але пригодницькі книги про мандрівників і дослідників формували мій світогляд. Тож коли з’явилася можливість вирушити у свою першу велику мандрівку за межами Європи, у мене навіть питання не виникало - їхати чи не їхати. Звісно, їхати. Ну, а де перша мандрівка, там друга, третя...

Нещодавно дискутував з колегами про те, скільки книг повинен читати письменник. На мою думку, це повинно бути від 80 до 100 одиниць на рік, тобто одна книга на 3-4 дні. При такому темпі читання важко згадати, що, коли і на кого впливало. Звісно, тягу до подорожей дуже розвинули книги Джека Лондона, романи Джорджа Мартіна, які, щоправда, не про подорожі, але привчають письменника працювати, книги Джона Берроуза, відомого мандрівника і натураліста, а також деякі твори Марка Твена.

- Об’їздивши стільки країн, вам напевне, неодноразово доводилося зустрічатися зі стереотипами про українців.

- Для багатьох країн, де я був, а це екстремальні країни Африки чи Південної Америки, Україна - це tabula rasa, “чиста дошка”. У більшості людей з цих країн асоціації про Україну близькі до нуля. Взагалі-то, певні поняття є, але вони обмежуються братами Кличками, футболістом Андрієм Шевченком і рідше - аварією на Чорнобильській АЕС. Щоправда, зараз про Україну знають більше через криваву революцію та агресію Росії. З іншого боку, відсутність будь-якого поняття про Україну дозволяла формувати враження серед місцевих людей на прикладах українських мандрівників. А мандрівники самі собою дуже позитивно налаштовані люди, тому, у сухому залишку, вдавалося створювати хороший імідж України.

- Між письменництвом і мандрівництвом у 2012 році ви знайшли час для балотування у народні депутати. Чи хотіли б повторити цей досвід?

- Досвід є завжди досвідом, незалежно від того, чи поганий, чи хороший. Як ви знаєте, я програв вибори першій тушці парламенту цього скликання, депутату від ОО «Батьківщина», Андрію Табалову. Він і його батько першими не увійшли до фракції опозиції, і під час першого засідання їхніми картками голосували представники Партії регіонів.

Чому я про це згадую? На момент, коли ще можна було знімати кандидатури на користь інших кандидатів, на мене чинили колосальний тиск, аби я поступився на користь Табалову. Я йшов на вибори від опозиційних сил і розумів, хто такий Табалов, тому продовжив боротьбу. Тоді на мене полилася велика кількість бруду, мовляв, я продався регіоналам. Загалом, історія завершилася для мене умовно позитивно, бо Табалови у перший же день засідання нового парламенту показали свої справжні обличчя, а люди, які поливали мене брудом, потім приходили і вибачалися.

Чи хочу я спробувати знову себе у політиці? Ні, не хочу. Але й тоді не хотів. Мені запропонували, я довго думав і погодився. І на те були свої причини. От всі ми скиглимо, що політики продаються, а політика - це брудна справа, тому ніколи нічого не зміниться... І дуже легко говорити так і навіть не намагатися змінити щось. Я спробував і не шкодую. Наразі в політику йти не хочу, але якщо будуть пропозиції, то обов’язково їх розгляну.

- Дізналася, що через ситуацію, яка склалася в Україні, ви перестали спілкуватися з родичами з Росії...

- Це насправді велика сімейна драма. Два брати і дві сестри моєї матері колись разом з сім’єю втікали з Росії, бо їхнього батька через перебування у німецькому полоні хотіли зловити органи НКВД. Через це родина переїхала в Україну і осіла у Богом забутому селі на Кіровоградщині. Усе життя мій дідусь боявся, що за ним приїдуть.

Зараз одна з моїх тіток живе в Криму, всі решта рідних по цій лінії - в Росії. Так-от, їх всіх виростила Україна: вони зростали серед українців, жили серед української культури і традицій, а потім з різних причин переїхали.

До цього часу ми спілкувалися досить добре. Вони приїжджали до нас у Рівне, де похована моя бабуся і їхня мати. Приїжджали не раз, пили з друзями моїх батьків горілку, жартували. А вже у 2014 році наші родичі почали писати нам, що тут всі фашисти і нас потрібно винищити. Там було стільки неадекватних звинувачень і дурниць, що я вирішив більше не зачіпати їх. Люди настільки охоплені російським шовінізмом, що я сумніваюся, що коли-небудь нам вдасться щось їм пояснити. Моя думка - ніколи. Зміна Путіна нічого не дасть - це розрив остаточний і безповоротний. Я лише заспокоюю свою маму, що ми, на щастя, перебуваємо на правильному боці кордону.

Довідка


Максим Кідрук - український письменник та мандрівник. Народився у 1984 році у Володимирці, на Рівненщині. Здобув три вищі технічні освіти у вишах Рівного, Києва та Стокгольма. Джерелом є сайт wz.lviv.ua.
 

Читайте также:

 
< Пред.   След. >
Последние новости

Регистрация доменных имен, хостинг! 

Яндекс.Метрика

Выбор Portal.Lg.Ua - NATO
Ответственность за содержание публикации полностью ложится на источник информации (см.«Сайт Источника. Администрация портала Ukrwebmir Net может не разделять мнение автора.
пїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅ пїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅ www.femina.com.ua
            пїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅ пїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅ       Rambler's Top100       Rambler's Top100      
Copyright © 2006 - 2022
Компания вебдизайна Интернет технологий "Планета-плюс"