 Співробітники УСБУ у Тернопільській області виявили та задокументували факт несанкціонованого втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп’ютерів), систем та комп’ютерних мереж. Фахівці підкреслюють, що оригінальний пристрій для втручання до бездротової системи надання інтернет-послуг було застосовано з протиправними намірами уперше в Україні, – повідомили Західну інформаційну корпорацію 13 квітня у прес-групі УСБУ в Тернопільській області.
Зловмисником виявився молодий талановитий мешканець Тернополя – колишній системний адміністратор у провайдерській компанії, котрий вирішив таким чином помститися її керівництву за звільнення з роботи. Використовуючи спеціальні програмні продукти, за допомогою приймально-передавальної антени спеціаліст здійснив підміну і, порушуючи закон, використав електронні ідентифікаційні атрибути, права на які належать приватній особі. Це спричинило втрату користувачем доступу до інтернет-ресурсу. У такий спосіб «винахідник» не лише демонстрував провайдерській компанії недосконалість її захисних систем, через що фірма могла втратити довір’я абонентів, але й створив власну мережу, щоб отримувати кошти за чужий рахунок. Спійманий співробітниками УСБУ «на гарячому» під час підключення і користування чужими ресурсами, правопорушник зізнався у своїх неправомірних діях. За цим фактом слідчий відділ УСБУ в Тернопільській області порушив кримінальну справу за частиною 1 статті 361 (несанкціоноване втручання в роботу ЕВМ (комп’ютерів), автоматизованих систем, комп’ютерних мереж чи мереж електрозв’язку) Кримінального кодексу України. Maidan |